درامانقد-سینما: رخشان بنی‌اعتماد، سیدمحمد بهشتی، حسین جعفریان، سعید عقیقی، مهرداد اسکویی، مجید برزگر، شهرام مُکری و شمار دیگری از چهره‌های شاخص و برتر سینمای کشور به همراه استادان بین‌المللی در نشست‌های تخصصی سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با عنوان «۲۰ نشست ۳۴» حضور خواهند داشت.

به گزارش ستاد خبری سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، در این دوره از جشنواره نشست‌هایی متنوع با حضور افراد صاحب‌نام، در حوزه فیلم کوتاه با عنوان «۲۰ نشست ۳۴» تدارک دیده شده است.

در اولین روز جشنواره، سه‌‌شنبه ۲۵مهرماه پرفسورآندره بِدنارک، فیلم‌ساز، مدیرسابق و مدرس فعلی مدرسه لودز لهستان، نشست تخصصی با عنوان «شاخصه‌های مهم سینمای تجربی» برگزار می‌کند. دو نشست دیگر با موضوع «فیلم‌نامه اقتباسی» توسط دکتر محمد دهقانی، مترجم و پژوهش‌گر تاریخ و ادبیات فارسی و سعید عقیقی، استاد دانشگاه، فیلم‌نامه‌نویس و منتقد معتبر سینمای ایران اجرا می‌شود. همچنین یوسف کارگر، فیلم‌ساز حرفه‌ای فیلم کوتاه، نشستی را تحت عنوان «پخش و عرضه جهانی فیلم کوتاه» خواهد داشت.

چهارشنبه ۲۶مهرماه، جشنواره با چهار نشست همراه خواهد بود. سعید عقیقی و محمد دهقانی در یک نشست مشترک «فیلم‌نامه اقتباسی» را برگزار خواهند کرد. همچنین «لحن شخصی در فیلم‌برداری» با حضور حسین جعفریان، مدیر فیلم‌برداری صاحب‌سبک سینمای ایران و «مینی‌مالیسم و فیلم کوتاه» توسط مجید برزگر، نویسنده و کارگردان سینما و تهیه‌کننده فیلم کوتاه، اجرا می‌شوند. بهرام دهقانی، مدرس و تدوین‌گر سینما، نشست «ریتم و ایجاز در فیلم کوتاه» را به همراهی سه تدوین‌گر فیلم کوتاه پویان شعله‌ور، عماد خدابخش و حمید نجفی‌راد؛ برگزار می‌کند.

در سومین روز جشنواره سیدمحمد بهشتی، رئیس پژوهش‌گاه میراث فرهنگی، «عنصر خیال در فیلم کوتاه»، مهرداد اسکویی، پژوهش‌گر و مستندساز صاحب‌نام، «زیرمتن در فیلم مستند» و سعید عقیقی، «آسیب‌شناسی فیلم کوتاه» را اجرا خواهند کرد. همچنین در بخش بین‌الملل نشست «فیلم‌سازی یک نفره در مستند» توسط پیتر موردما، فیلم‌ساز و داور سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران برگزار می‌شود.

نشست‌های «رابطه مؤثر میان فیلم‌بردار و تدوین‌گر» توسط جیپسی چانگ، استاد دانشگاه فیلم و تلویزیون هنگ‌کنگ، «آغاز و پایان در فیلم‌نامه کوتاه» با حضور هادی مقدم‌دوست، فیلم‌نامه‌نویس و کارگردان سینما، «اصلاح رنگ، نور و تکنیک‌های پس از تولید» توسط سهراب نوربخش، مدرس و مدیر جلوه‌های بصری و «اهمیت صدا در انتقال فضا و مفهوم» با حضور آرش قاسمی، صدابردار و صداگذار سینمای ایران در روز جمعه ۲۸مهرماه برگزار خواهند شد.

برای روز پایانی جشنواره نیز برگزاری ۴ نشست تدارک دیده شده است؛ جیپسی چانگ، پیتر موردما، عبیر هاشم، تهیه‌کننده و فیلم‌ساز لبنانی و پرفسور آندره بِدنارک نشست «دیدگاه مدیر جشنواره‌های بین‌المللی برای انتخاب فیلم»، رخشان بنی‌اعتماد، فیلم‌نامه‌نویس و کارگردان صاحب‌نام سینما، «انتقال یک تجربه، ایده‌یابی و پرورش ایده» و شهرام مُکری، فیلم‌ساز حرفه‌ای فیلم کوتاه «روش‌های جدید برای فیلم‌های جدید» را اجرا می‌کنند. آخرین نشست از«۲۰ نشست ۳۴» تحت عنوان «تولید کم هزینه فیلم کوتاه» شامل چهار بخش تهیه‌کنندگی، کارگردانی، فیلم‌برداری و تولید است که به ترتیب مجیدبرزگر، شهرام مکری، مهدی جعفری، فیلم‌ساز فیلم کوتاه و مدیرفیلم‌برداری سینمای ایران و کاوه سجادی‌حسینی، نویسنده و فیلم‌ساز، استادان آن خواهند بود.

علاقه‌مندان برای شرکت در این نشست‌های تخصصی صرفا بایستی از طریق سامانه www.tisff.ir  نام‌نویسی و اقدام به تهیه کارت ویژه ورود به «۲۰ نشست ۳۴» کنند.

سی‌و‌چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ۲۵ تا ۳۰ مهرماه سال‌جاری برابر با ۱۷ تا ۲۲ اکتبر ۲۰۱۷ به دبیری سیدصادق موسوی در پردیس سینمایی ملت برگزار خواهد شد.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید