درامانقد-سینما: جان بیلی فیلمبردار آثاری چون «مردم عادی»، «ژیگولوی آمریکایی» و «سرمای بزرگ» به عنوان سی و ششمین رئیس آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار انتخاب شد.

رئیس جدید آکادمی جایگزین شریل بون آیزاکس می‌شود که چهار سال پیاپی عهده‌دار این مسئولیت بود و برابر با قوانین نمی‌توانست بیش از این مدت رئیس آکادمی باشد.

بیلی 74 ساله به عنوان نماینده شاخه فیلمبرداری، عضو هیئت رئیسه آکادمی است. از آخرین فیلمهای او می توان به «پیاده روی در جنگل» ساخته کن کواپیس و «نقشه ات را بسوزان» ساخته جوردن رابرتز اشاره کرد. رئیس جدید آکادمی اسکار در سال 2014 جایزه یک عمر دستاورد جامعه فیلمبرداران آمریکا را دریافت کرد.

هیئت رئیسه آکادمی همچنین در جلسه خود لوییس برول را به عنوان معاون اول رئیس آکادمی، کاتلین کندی، مایکل ترونیک و نانسی آتلی را به عنوان دیگر معاونان رئیس آکادمی، جیم جیانوپولوس را به عنوان خزانه‌دار و دیوید روبین را به عنوان منشی انتخاب کرد.

اعضای هیئت رئیسه می‌توانند چهار سال پیاپی در یک پست باشند تا پیش از رای‌گیری و انتخاب جان بیلی، از لورا درن بازیگر، روری کندی مستندساز و دیوید روبین مسئول انتخاب بازیگر، به عنوان رقبای جدی کسب این پست یاد می‌شد.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید