درامانقد-سینما: آخرین ساخته عباس کیارستمی در مراسم اختتامیه جشنواره‌ی تابستانی و بین‌المللی فیلم «هنگ‌کنگ» به روی پرده می‌رود.

فیلم تجربی «24 فریم» در ادامه نمایش‌های بین‌المللی خود در جشنواره فیلم‌های تابستانی «هنگ‌کنگ» به روی پرده می‌رود که از تاریخ 25 تا 29 اوت (24 مرداد تا 7 شهریور) برگزار می‌شود.

این فیلم اولین نمایش خود را امسال در بخشی ویژه به مناسبت هفتادمین سالگرد برگزاری جشنواره کن تجربه کرد. «24 فریم» مجموعه‌ای از فیلم‌های کوتاه چهار و نیم دقیقه‌ای با الهام از تصاویر ثابت شامل نقاشی و عکس‌های گرفته‌شده توسط خود کیارستمی است.

عباس کیارستمی پیش از این درباره فیلم «۲۴ فریم» گفته بود: نقاشان تنها یک فریم از واقعیت را ثبت می‌کند و نه هیچ‌چیز پیش و پس آن را. در فیلم «۲۴ فریم» تصمیم گرفتم از عکس‌هایی که در طول این سال‌ها گرفتم، استفاده کنم و چهار و نیم دقیقه از آنچه را که تصور می‌کردم پیش و پس از هر عکس رخ‌داده نیز در آن قرار داده‌ام.

همچنین این جشنواره سینمایی با حضور محسن مخملباف و برگزاری ورک‌شاب آموزشی و نمایش دو فیلم «شب‌های زاینده‌رود» و «سلام سینما» از این کارگردان همراه خواهد بود.

در ادامه تعدادی از آثار کیارستمی را که در «24 فریم»  از آنها استفاده کرده است می بینید.

 

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید