درامانقد-سینما: جوایز اسپریت به بهترین آثار سال 2019 سینمای مستقل آمریکا اهدا شد. این مراسم در سانتا مونیکا برگزار شد و برندگانش را شناخت.

در این مراسم “وداع” ساخته لولو وانگ به عنوان بهترین فیلم انتخاب شد و آدام سندلر و رنه زلوگر جوایز بهترین بازیگران مرد و زن سال را از آن خود کردند.

فهرست کامل برندگان چنین است:

بهترین فیلم: “وداع”

دیگر نامزدها: “زندگی پنهان”، “کلمنسی”، “داستان ازدواج”، “الماس‌های تراش‌نخورده”

بهترین کارگردانی: بنی و جاش سفدی برای “الماس‌های تراش‌نخورده”

دیگر نامزدها: رابرت ایگرز برای “فانوس دریایی”، آلما هارل برای “پسر عسلی”، جولیوس اونا برای “لوس”، لورنا اسکافاریا برای “شیادان”

بهترین فیلم اول: “خرخوان”

دیگر نامزدها: “صعود”، “دیان”، “آخرین مرد سیاهپوست در سانفرانسیسکو”، “اسب وحشی”، “دیروز می‌بینمت”

بهترین بازیگر نقش اول زن: رنه زلوگر برای “جودی”

دیگر نامزدها: کارن آلن برای “کولول”، هونگ چائو برای “راه‌های راندن”، الیزابت ماس برای “بوی او”، ماری کی پلیس برای “دیان”، آلفری وودوارد برای “کلمنسی”

بهترین بازیگر نقش اول مرد: آدام سندلر برای “الماس‌های تراش‌نخورده”

دیگر نامزدها: کریس گالوست برای “به من آزادی بده”، کلوین هریسون جونیور برای “لوس”، رابرت پتینسون برای “فانوس دریایی”، ماتیاس اسکون‌آرتس برای “اسب وحشی”

بهترین بازیگر نقش مکمل زن: ژائو شوژن برای “وداع”

دیگر نامزدها: جنیفر لوپز برای “شیادان”، تیلور راسل برای “امواج”، لورن اسپنسر برای “به من آزادی بده”، اکتاویا اسپنسر برای “لوس”

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: ویلم دفو برای “فانوس دریایی”

دیگر نامزدها: نوآ جوپ برای “پسر عسلی”، شیا لبوف برای “پسر عسلی”، جاناتان میجرز برای “آخرین مرد سیاهپوست در سانفرانسیسکو”، وندل پیرس برای “نی سوزان”

بهترین فیلمنامه: “داستان ازدواج” نوشته نوآ بومباک

“الماس‌های تراش‌نخورده” نوشته برادران سفدی و رونالد برونستاین، “کلمنسی” نوشته چینونی چوکوو، “پرنده بلند پرواز” نوشته تارل آلوین مک‌کرینی، جیسون بگو و شان اسنایدر برای “به سمت گرد و غبار”

بهترین فیلمنامه اول: فردریکا بیلی و استفون بریستول برای “دیروز تو را می‌بینم”

دیگر نامزدها: “راه‌های راندن”، “BLOW THE MAN DOWN”، “علف سبزتر”، “بیکران شب”

بهترین فیلمبرداری: “فانوس دریایی”

دیگر نامزدها: “شیادان”، “پسر عسلی”، “همسر سوم”، “نیمه تابستان”

بهترین تدوین: “الماس‌های تراش نخورده”

دیگر نامزدها: “همسر سوم”، “شمشیر اعتماد”، “فانوس دریایی”، “به من آزادی بده”

بهترین مستند: “کارخانه آمریکایی”

دیگر نامزدها: “آپولو ۱۱”، “برای سما”، “سرزمین عسل”، “جزیره‌ی روح‌های گرسنه”

بهترین فیلم بین‌المللی: “انگل” از کره جنوبی

دیگر نامزدها: “زندگی نامریی” از برزیل، “بینوایان” از فرانسه، “پرتره یک بانو در آتش” از فرانسه، “چالش” از پرو، “یادگاری” از بریتانیا

برنده جایزه رابرت آلتمن: “داستان ازدواج”