درامانقد-هنرهای تجسمی: 57 هنرمند با 110 نقاشی به مرحله پایانی هفتمین دوسالانه دامون‌فر راه یافتند و آثارشان در نمایشگاه این رویداد که جمعه سوم اسفند افتتاح می‌شود به نمایش درمی‌آید.

سیف‌الله پویاراد، مدیر این دوسالانه که برای جوانان زیر 25 سال برگزار می‌شود با اعلام خبر فوق گفت: پس از رکورد چشمگیر تقاضای 1424 نقاش برای حضور در هفتمین دوسالانه نقاشی دامون‌فر، واقعا کار هیات داوران برای انتخاب سخت شد، به روال همیشه نخست آثار رسیده روی سایت دوسالانه بررسی شد، سپس اصل آثاری که به مرحله دوم داوری راه یافتند از نزدیک مورد بازبینی و تحلیل قرار گرفت و یکصد و ده اثر از 57 نقاش به مرحله سوم که همان ارائه در نمایشگاه است راه یافتند که علاقمندان می‌توانند جمعه سوم اسفند در آیین افتتاحیه این آثار را ملاحظه کنند.

وی همچنین افزود: پس از افتتاحیه، داوران جلسات دیگری خواهند داشت تا نفرات برتر را مشخص کنند و برترین نقاش زیر 25 سال ایران در سال 1397، دهم اسفند در مراسم اختتامیه معرفی می‌شود.

گفتنی است کار انتخاب آثار این مسابقه هنری زیر نظر آیدین آغداشلو به عنوان رئیس و با حضور پنج داور فرح اصولی، بیتا فیاضی، هومن مرتضوی، ایمان افسریان و هرمز همتیان انجام می‌شود.

نفر نخست هفتمین دوسالانه نقاشی دامون‌فر، مسافر آلمان خواهد شد و میهمان آکادمى هنرى فابرکاستل خواهد بود. به نفرات برگزیده بعدى هم جوایز ارزنده‌اى اهدا مى‌شود.

این دوسالانه به همت گالرى دامون‌فر و همراهی موسسه تصویرشهر، و با همکارى کویلو، فابرکاستل، وینزور و نیوتن، کانسون و پ ب او، سوم اسفندماه در گالرى پردیس ملت افتتاح می‌شود. آیین اختتامیه و اعلام نفرات برتر دهم اسفند ماه خواهد بود اما نمایشگاه تا هفدهم اسفند ادامه خواهد داشت.